Шефилд Юнайтед и Арсенал играят при резултат 0:6 в мач от

...

НА ЖИВО: Шефилд Юнайтед - Арсенал 0:6, Бен Уайт се включи в разгрома

Шефилд Юнайтед и Арсенал играят при резултат 0:6  в мач от 27-я кръг на Висшата лига. Двубоят е с начален час 22:00 и може да го наблюдавате НА ЖИВО по DIEMA SPORT 2, а Gong.bg ще ви направи съпричастни към конфликта, като го наблюдава минута по минута.

Още във втората минута Арсенал можеше да открие резултата, като Букайо Сака си освободи празно пространство в наказателното поле и не се поколеба да стреля, само че нацели напречната греда. Габриел Мартинели връхлетя върху отскочилата топка и шутира с десния крайник, само че футболист на домакините почисти великолепно от самата голлиния, спасявайки сигурен гол.

В 5-а минута Деклан Райс получи топката в опазна зона и върна прекрасен пас към точката на дузпата, където бе Мартин Йодегор, а норвежецът се отскубна от противниковия играч и съумя да се разпише с лекост - 1:0 за Арсенал.

В 13-а минута Букайо Сака проби до самата аутлиния и пусна изострен пас, като отбраната на Шефилд не се оправи по добър метод, а Джейдън Богъл позволи груба неточност, като отигра нескопосано и самичък вкара топката във вратата си - 2:0 за Арсенал.

Само две минути по-късно " артилеристите " организириха бърза контраофанзива, при която Якуб Кивиор получи на левия фланг и откри Габриел Мартинели, а последният стреля от сложна позиция, като Гърбич още веднъж бе беззащитен да се намеси - 3:0 за Арсенал.

В 21-а минута Деклан Райс видя празното пространство и опита шут от сериозна отдалеченост, само че Гърбич внимаваше и избави. Малко по-късно Габриел Мартинели освободи Кай Хаверц в празно пространство на границата на наказателното поле, а немският национал видя, че вратарят не е на голлинията и невъзмутимо вкара в долния десен ъгъл - 4:0.

В 39-а минута Букайо Сака получи в наказателното поле на противника, като направи положително придвижване с тялото, преди да върне топката към Деклан Райс, който бе безусловно свободен и необезпокяван съумя да се разпише - 5:0 за Арсенал.

В 58-а минута Жоржиньо откри Кай Хаверц, който овладя добре и отклони към Бен Уайт, а крайният защитник насочи страховит удар с левия крайник, като преодоля Гърбич, с цел да вкара следващ гол в неговата врата - 6:0 за Арсенал.

Стартови сформира:

Шефилд Юнайтед:  13. Иво Гърбич, 19. Джак Робинсън, 5. Остин Тръсти, 15. Анел Ахмедходжич, 22. Том Дейвис, 8. Густаво Хамер, 21. Вини Соуза, 16. Оливър Норууд, 20. Джейдън Богъл, 28. Джеймк Мататий, 9. Оливър МакБърни

Арсенал:  22. Давид Рая, 15. Якуб Кивиор, 6. Габриел, 2. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 41. Деклан Райс, 20. Жоржиньо, 8. Мартин Йодегор, 11. Габриел Мартинели, 7. Букайо Сака, 29. Кай Хаверц